Tervitus hoolivatele inimestele hoolekogudes!

Kolmapäeval, 26ndal novembril korraldab Tallinna Lasteaedade ja Hoolekogude Liit (TLHL) koostöös eesti Lastevanemate Liiduga (ELVL) seminari teemal „Hoolekogu kui võimalus“. Seminar toimub Tallinna waldorfkoolis aadressiga Tuulemaa 12, IV korrusel Avituse saalis kell 18-20. Seminarile ootame kõiki keda huvitab hoolekogu töö,hoolekogu liikmeid, direktoreid, õpetajaid, aktiivseid lapsevanemaid, kohaliku omavalitsuse esindajaid.

Oleme viimase aasta jooksul projekti „Liit ühendab hoolekogud“ raames külastanud kümneid Tallinna lasteaedu. Nende õhtuste arutelude käigus on selgunud, et lasteaia hoolekogul on mitmeid formaalseid ülesandeid ja eesmärke, aga reeglina tulevad vähemasti lapsevanemad hoolekogusse palju suuremate ootuste ja avaramate taotlustega, kui formaalne vorm seda võimaldab.

Parimateks tituleeritud lasteaedade hoolekogudes aga toimub tavapärasest üsna erinev protsess ja formaalsus on viimane asi, millele tähelepanu pööratakse. Mida, miks ja kuidas seal teistmoodi tehakse? Milliseid võimalusi üks lasteaia hoolekogu siis tegelikult pakub lapsevanemale, lasteaja juhatajale, õpetajale või kohalikule omavalitsusele? Mis peaks lähi- ja kaugemas tulevikus veel muutuma, et kõik nimetatud osapooled suurima rõõmuga lasteaia kui arengukeskkonna kujundamisse panustama hakkaksid?

Nendele küsimustele otsime ühiselt vastuseid läbi rühmatööde ja juhitud arutelude. Moderaatori rollis on ELVL juhatuse liige ning mentorina ettevõtteid ja organisatsioone nõustav Aivar Haller.

Pakume ka osalejatele kohvi ja teed ning suupisteid.Seminari rahastatakse projekti “Liit ühendab hoolekogud!” raames Avatud Eesti Fondi poolt, omaosalus on 2 EUR inimese kohta.
(Tasuda saab kohapeal sularahas või ülekandega TALLINNA LASTEAEDADE HOOLEKOGUDE LIIT arveldusarvele
Swedbangas 221057318443 (selgitusse osaleja nimi ja seminari kuupäev)

Registreeruda saab kuni 25.okt hoolekogudeliit@gmail.com
Lisainfo Anu Kirsman +372 5647 4484

Heade soovidega
Tallinna Lasteaedade Hoolekogude Liit
Anu Kirsman